sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuInternational Jewellery Tokyo 2008
Asijský trh se šperky slaví velký úspěch. Vůdčí veletrh v japonském hlavním městě odstartoval veletržní sezonu v termínu 23. – 26. ledna 2008 návazností na kontinuální růst minulých let.

Organizátor veletrhu Reed Exhibitions Japan Ltd. (Japonská šperkařská asociace) může být spokojený, vyšší čísla jak vystavovatelů, tak návštěvníků jsou ukazatelem dobrých obchodních výsledků na asijském šperkařském trhu, stejně jako příslibem stále vyššího zájmu šperkařských společností o účast na veletrhu.
Veletrh probíhá právě ve dnech, kdy vychází toto číslo časopisu, takže výsledky posledního, 19. ročníku nemáme k dispozici, nicméně organizátor již dopředu avizoval větší počet přihlášek vystavovatelů oproti loňskému lednu (1670 vystavovatelů ze 38 zemí a 38 000 návštěvníků).



obrázek k článkuTeNo – technologie a emoce
TechNology, zkráceně TeNo je světová značka šperků a hodinek z německého Pforzheimu, která vsadila na ušlechtilou ocel a nadčasový design.

Není náhoda, že ocel zvítězila v pojetí firmy, která má zázemí ve městě tradičního zlatnictví a klenotnictví. Cílem firemních návrhářů je nabídnout zákazníkovi šperk kvalitní, přitom zdrženlivý a nadčasový. Jako by šperky TeNo v sobě spojovaly dva protipóly, dvě protichůdné polohy: na jedné straně moderní, decentní tvary, na straně druhé tradiční řemeslo, nebo chcete-li jednoduchý styl v celkovém pojetí versus luxus provedení a použití vzácných materiálů. Orientace do budoucna má za cíl harmonii, vyjádření tradičních hodnot a věrohodnost. Ve výsledku však tento rádoby antagonismus přináší velmi osobitý styl šperků, nezaměnitelný a dobře čitelný. Základní ideou je minimalistický koncept zřetelných a pozoruhodných tvarů, ozvláštněný vzrušujícím dialogem mezi tvarem a barvou. Cílem tvůrců šperků TeNo není navrhovat šperky pro široké masy, chce oslovit zákazníka sebevědomého, náročného a vyznávajícího osobitý styl.



obrázek k článkuHamilton
Hodinky, podle nichž se v 19.století řídila i železnice

Společnost Hamilton Watch byla od svého založení v roce 1892 v Lancasteru v Pensylvánii v USA (dnes má sídlo ve švýcarském Bielu a je členem Swatch Group) opravdovým průkopníkem. Velmi brzy ve své historii se Hamilton vypracoval na pozici největšího poskytovatele přesného časoměřičství a zasloužila se o to železnice.

Tehdy jezdily vlaky tak trochu, jak se jim zachtělo, což ve svém důsledku přinášelo mnoho nehod a celkový chaos na železnici. Jakmile se železnice začala spoléhat na časovou přesnost časomíry Hamilton, situace se výrazně zlepšila.A značce Hamilton přinesla samozřejmě velkou slávu a uznání. Začalo se jí říkat „hodinky dochvilných železnic“.



obrázek k článkuPrsten jako symbol lásky
Přestože snubní prsteny jako symbol stálosti citu a sblížení provázejí lidstvo již několik tisíciletí a jejich prvopočátky najdeme již ve starověku, stále platí, že pro mnohé z nás je jejich výběr a koupě jedinečnou záležitostí, která si žádá opravdu odpovědný přístup.

Tak jak se měnila doba, móda i tradice, měnila se také symbolika. Přesto kroužek jako máloco jiného zůstal výrazem bezpečí manželského přístavu a stálosti. Kruh jako geometrický tvar vyjadřuje cestu bez začátku a konce, tedy věčnou. Dle tradic se příliš nezměnilo ani nošení snubního prstenu na prsteníku levé ruky, neboť právě odtud míří tepna přímo k srdci.





2008/01




www.sperkmoda.cz
hktdc.com