sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuGalerie: RSW
Rama Watch, hodinářská značka známá více jako RSW (Rama Swiss Watch) byla, je a patrně i bude značkou ve všech směrech výlučnou. Přitom se nejedná o výlučnost samoúčelnou, vše je podepřeno jasnou filozofií, citovým i věcným zaujetím pro detail a dokonalou funkčnost. Inovace je pak dalším slovem, které se vztahuje ke každému z modelů RSW.

Právě díky novátorskému přístupu k časomíře budeme pro tuto značku jen obtížně hledat styčné plochy či identifikační parametry. Jinými slovy – každý model RSW je originál ve všech směrech, ve vzhledu i ve funkčnosti. Zatímco u naprosté většiny časomír se pohybují ručky, ne tak u RSW – zde se pohybují speciální disky pro jednotlivé časové údaje. Citové hledisko se pak projevuje zejména u dámských modelů, jeden má číselník dokonale ukrytý v pouzdru připomínajícím dámskou kabelku, jiný si rozložil dvě časové zóny do dvou samostatných pouzder, další vypráví tajuplnou legendu o slunci a jiných nebeských tělesech.obrázek k článkuPříloha: Snubní prsteny
Symbol a šperk zároveň. Snubní prsten, který nás provází už to staletí jako stvrzení manželství, má své stabilní postavení mezi ostatními šperky a svým způsobem i postavení výsadní. Zatímco šperk sloužící pouze ke zdobení může v obtížných ekonomických dobách zaznamenat nižší prodejnost jako zboží zbytné, u snubních prstenů tomu bývá naopak – jako výraz stálosti, jistoty a bezpečí partnerského vztahu zpravidla zaznamenává lepší prodeje.

Toť teorie. Statistické údaje však tak jasnou řečí nehovoří. Počet uzavřených manželství rok od roku klesá a loňský rok z tohoto trendu nijak nevybočoval. V 1. – 3. čtvrtletí loňského roku klesl počet uzavřených manželství v porovnání se stejným obdobím roku 2008 o 4,6 tisíce a celkový počet sňatků činil 40,9 tisíce. Nejméně sňatků připadlo již tradičně na květen, s nímž je spjata známá pověra o nešťastném konci májových svateb. Naopak nejvíce sňatků připadlo na měsíc červen (8,6 tisíce). A do června patří k den, kdy bylo uzavřeno vůbec nejvíce nových manželství – 1991. Termín se dá snadno uhodnout, když uvážíme, že mnoho párů volí pro svůj sňatek zajímavá data – bylo to 6. 6. 2009. Zajímavým datem bylo i 9. 9. 2009, kdy bylo uzavřeno 561 sňatků.obrázek k článkuTechnologie: IWC Ingenieur Automatic AMG
Náramkové hodinky IWC Ingenieur byly vyvinuty nejen pro inženýry, ale také pro sportovce, cestovatele (a třeba i pro zálesáky). Prioritou jejich konstrukce je maximální spolehlivost a tedy také odolnost vůči všem komplikacím „tvrdého života“. Jsou vodotěsné (tedy též prachotěsné), nárazuvzdorné a antimagnetické (i vůči velmi silnému magnetickému poli). Sami konstruktéři se rádi přiznávají, že díky tomu jsou dosud nejrobustnější ze všech, které navrhovali. Z čelního pohledu (obr. 1) je patrné, že i vzhled je podřízen především funkčnosti. Že takové hodinky jsou vhodné pro „tvrdé sportovní muže“, dokazuje, že hodinky z této řady nosil i první pokořitel Mount Everestu - sir Edmund Hillary.

2010/01
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz