sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuGalerie: RSW
Rama Watch, hodinářská značka známá více jako RSW (Rama Swiss Watch) byla, je a patrně i bude značkou ve všech směrech výlučnou. Přitom se nejedná o výlučnost samoúčelnou, vše je podepřeno jasnou filozofií, citovým i věcným zaujetím pro detail a dokonalou funkčnost. Inovace je pak dalším slovem, které se vztahuje ke každému z modelů RSW.

Právě díky novátorskému přístupu k časomíře budeme pro tuto značku jen obtížně hledat styčné plochy či identifikační parametry. Jinými slovy – každý model RSW je originál ve všech směrech, ve vzhledu i ve funkčnosti. Zatímco u naprosté většiny časomír se pohybují ručky, ne tak u RSW – zde se pohybují speciální disky pro jednotlivé časové údaje. Citové hledisko se pak projevuje zejména u dámských modelů, jeden má číselník dokonale ukrytý v pouzdru připomínajícím dámskou kabelku, jiný si rozložil dvě časové zóny do dvou samostatných pouzder, další vypráví tajuplnou legendu o slunci a jiných nebeských tělesech.obrázek k článkuPříloha: Snubní prsteny
Symbol a šperk zároveň. Snubní prsten, který nás provází už to staletí jako stvrzení manželství, má své stabilní postavení mezi ostatními šperky a svým způsobem i postavení výsadní. Zatímco šperk sloužící pouze ke zdobení může v obtížných ekonomických dobách zaznamenat nižší prodejnost jako zboží zbytné, u snubních prstenů tomu bývá naopak – jako výraz stálosti, jistoty a bezpečí partnerského vztahu zpravidla zaznamenává lepší prodeje.

Toť teorie. Statistické údaje však tak jasnou řečí nehovoří. Počet uzavřených manželství rok od roku klesá a loňský rok z tohoto trendu nijak nevybočoval. V 1. – 3. čtvrtletí loňského roku klesl počet uzavřených manželství v porovnání se stejným obdobím roku 2008 o 4,6 tisíce a celkový počet sňatků činil 40,9 tisíce. Nejméně sňatků připadlo již tradičně na květen, s nímž je spjata známá pověra o nešťastném konci májových svateb. Naopak nejvíce sňatků připadlo na měsíc červen (8,6 tisíce). A do června patří k den, kdy bylo uzavřeno vůbec nejvíce nových manželství – 1991. Termín se dá snadno uhodnout, když uvážíme, že mnoho párů volí pro svůj sňatek zajímavá data – bylo to 6. 6. 2009. Zajímavým datem bylo i 9. 9. 2009, kdy bylo uzavřeno 561 sňatků.obrázek k článkuTechnologie: IWC Ingenieur Automatic AMG
Náramkové hodinky IWC Ingenieur byly vyvinuty nejen pro inženýry, ale také pro sportovce, cestovatele (a třeba i pro zálesáky). Prioritou jejich konstrukce je maximální spolehlivost a tedy také odolnost vůči všem komplikacím „tvrdého života“. Jsou vodotěsné (tedy též prachotěsné), nárazuvzdorné a antimagnetické (i vůči velmi silnému magnetickému poli). Sami konstruktéři se rádi přiznávají, že díky tomu jsou dosud nejrobustnější ze všech, které navrhovali. Z čelního pohledu (obr. 1) je patrné, že i vzhled je podřízen především funkčnosti. Že takové hodinky jsou vhodné pro „tvrdé sportovní muže“, dokazuje, že hodinky z této řady nosil i první pokořitel Mount Everestu - sir Edmund Hillary.

2010/01
www.sperkmoda.cz
hktdc.com