sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - VicenzaOro startuje
Sotva se rok překulí do jedničky na konci, nastupuje první a dá se říct nejdůležitější veletrh šperků – VicenzaOro First. Je tomu tak každý rok, nicméně rok 2011 by měl být přece jen o něco významnější.

Leccos už naznačil podzimní veletrh VicenzaOro Choice, kterému předcházela povzbudivá čísla za první pololetí, kdy italské zlatnictví a šperkařství zaznamenalo nárůst o 23?% z hlediska hodnoty produkce a vynikajících výsledků dosáhl i italský export šperků, o to se zasloužil především vývoz do Číny, Hongkongu, Spojených arabských emirátů a Turecka.obrázek k článkuGalerie - Victorinox Swiss Army
Jméno, které proslavil „důstojnický“ nůž

A není se co divit, vždyť zakladatel značky Carl Elsener byl nožíř, který se na sklonku 19. století, v dobách pro Švýcarsko ekonomicky nelehkých, rozhodl zmírnit místní nezaměstnanost založením nikoli továrny, ale Sdružení švýcarských nožířů, jehož členové měli vyrábět nože pro vojáky švýcarské armády.


Bohužel projekt za rok zkrachoval, mimo jiné proto, že jedna německá firma přišla s tovární výrobou nožů v Solingenu a vyráběla levněji než švýcarští řemeslníci vlastníma rukama. Carl Elsener zůstal ze Sdružení nejdéle, nevzdával to a nakonec se mu odhodlanost vyplatila. To už byl na světě „důstojnický“ nůž (píše se schválně v uvozovkách, neboť speciálně pro vojenské důstojníky určen nebyl). Každopádně byl lehčí, elegantnější a vícefunkční, měl pouze 2 pružiny pro 6 čepelí a patentovat si ho Elsener nechal roku 1897.obrázek k článkuPříloha - Snubní prsteny
Symbol stavu manželského, stvrzení věrnosti a stálosti, kroužek jako vyjádření věčnosti…v tom je jedinečnost snubního prstenu, který odolává těžkým ekonomickým časům i permanentnímu poklesu sňatků.

Postavení snubního prstenu je natolik specifické, že se nedá srovnat s jiným typem šperku. Pokud jde o ekonomickou situaci, zatímco jiné šperky určené výhradně ke zdobení se prodávají v těžkých časem výrazně hůř, snubní prsten se „chová“ naopak – pro pocit bezpečí často snoubenci nešetří. To je pro snubní prsten ta dobrá zpráva. Tou špatnou je fakt, že sňatků u nás rok co rok ubývá, statistici dokonce hovoří o loňském roce jako o vůbec nejhorším od doby, kdy se tato fakta začala sledovat.

2011/01
www.sperkmoda.cz
hktdc.com