sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -507 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuPrint’or 2008
V počátečních únorových dnech (3. – 5. 2. 2008) zamířily kroky obchodníků a milovníků šperků a hodinek do francouzského Lyonu. Po Paříži druhá největší francouzská aglomerace (s příměstskými částmi a satelity má kolem 1 600 000 obyvatel) a dvoutisíciletou historií údajně patří mezi nejkrásnější města Francie. A o její lesk se nemalou částí zasluhuje i tradiční výstava šperků a hodinek Print’or.


Letos se ve výstavním centru Eurexpo vystavovalo již pošestnácté. A ač rozsahem tato výstava nepatří mezi největší, má své stálé zastoupení mezi prestižními akcemi startujícími novou sezonu s novými trendy, novými liniemi a novými barvami. Právě dobře zvolený termín akci zaručuje velký zájem vystavovatelů i návštěvníků, kterých sem každoročně zavítá kolem sedmi tisícovek. Pro převážně domácí vystavovatele je to jedinečná příležitost představit světu novinky a navázat klíčové obchodní kontakty. Proto je o účást na výstavě z jejich strany poměrně značný zájem, počet vystavovatelů se tradičně pohybuje kolem šesti set a nechybějí mezi nimi nejznámější jména z mekky módy Paříže i dalších důležitých míst, kde se rodí šperky a hodinky.obrázek k článkuCacharel – ženskost, kreativita, originalita
Dnešní výpravu za šperky netradičně začneme místopisně a zamíříme na jih Francie.

V pomyslném trojúhelníku, jehož boční strany tvoří Velká a Malá Rhôna a základnu Středozemní moře, se nalézá unikátní přírodní rezervace Camargue.

V romantické a ničím nerušené divočině bažin, hornin, pastvin a skalisek zde našly útočiště stovky živočišných druhů. Mezi nimi i ptáček cacharel. A právě po něm roku 1962 Jean Bousquet pojmenoval svou značku oděvní módy, parfémů a posléze i šperků a jiných doplňků.obrázek k článkuHodinky a design
Hodinky jako módní doplněk – tak by zněla jednoduchá definice hodinek na jedné straně nadále plnících svoji prvotní roli, tedy měřit čas, na straně druhé vyjádřit svým vzhledem určitý styl, tak jak to dnes patří k poslání módy. Doba si žádá své, a tak jako nás šaty zahalují a chrání, kabelka slouží jako nosič všeho potřebného a bez bot se prostě chodit nedá, tyhle základní funkce již samy o sobě zpravidla nestačí.

Móda hraje stále důležitější roli a šíře nabídky dovoluje vybírat si oděvy či doplňky nejen podle funkce, ale i (a mnohdy především) podle vzhledu. Když k tomu přičteme stále důrazněji zmiňovanou trendovost, tedy módu stanovenou designéry zpravidla dvakrát točně pro danou sezonu, je na místě povzdechnutí: člověk aby nedělal málem nic jiného než sledoval, jak se nám ta vrtkavá móda mění doslova před očima.obrázek k článkuNěmecká gemologická společnost v Idar-Obersteinu
Malebné dvojměstí Idar-Oberstein leží v údolí říčky Nahe, při západní hranici Německa, v romantické krajině pohoří Hunsrück, na jehož svazích se pěstuje vinná réva.

Zdejší tradice broušení drahých kamenů sahá až do 14. století, dodnes je snad na každém druhém domě nápis Schleiferei nebo Edelsteinschleiferei. Odtud pozval Rudolf II. mistry a učedníky, aby v Bubenči zřídili „Císařský mlýn“. Právě zde se loni u příležitosti 75. výročí založení DGemG (Německá gemologická společnost) konalo první evropské sympozium za účasti špiček světové gemologie.

2008/02
www.sperkmoda.cz
hktdc.com