sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuDesign - Zdeněk Vacek
Jeho vidění je jiné. Niterné a poetické, osobité ve ztvárnění přírodních témat, v kombinaci materiálů i v konečném vyznění šperku. Zdeněk Vacek je mladý šperkař, který si dokázal vytvořit svůj specifický styl a prosadit se jím na české designérské scéně.

V roce 1997 se vyučil zlatníkem v SPV Zlatnickém, po maturitě několik let pracoval ve zlatnických dílnách, kde se zdokonalil v řemesle, naučil se různé zlatnické techniky, ale také dospěl k rozhodnutí, že ho nebaví věčně jen opravovat šperky. To už nejspíš v hlavě nosil některá témata, která později přetavil v hotové šperky. Osamostatnil se roku 2004 a první úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2005 se zúčastnil Designbloku s první tématickou kolekcí šperků Nympha, která vzbudila velký zájem odborné veřejnosti (stal se vítězem kategorie Talent roku a Nejlepší kůň) i zájemců o autorský šperk. „Nympha se líbila, dostal jsem se do povědomí veřejnosti a začali mě kontaktovat lidé, kteří chtěli něco jiného, než bylo k dostání v klenotnických prodejnách,“ popisuje Zdeněk Vacek své první kroky do světa designu.obrázek k článkuPříloha - Módní hodinky
Rok se s rokem sešel a společnost módních hodinek se opět rozrostla o několik značek, které agresivně (neboť jinak to v tomto segmentu zboží ani nejde) vtrhly na světový potažmo český a slovenský trh.

Spolu s tím nastaly i další změny, které docela zamíchaly kartami a posunuly módu zase o kousek jinam. Především, a to platí už několik let, některé z kultovních fashion značek zamířily do luxusního světa a vzhledem k cenám jejich výrobků už je nemůžeme řadit do kategorie designových hodinek, jejichž jedním z klíčových kritérií se cenová dostupnost, dána požadavkem časté obměny, a nabídkou jako u oděvní módy dvou ročních kolekcí včetně kolekcí mimořádných. Značky jako Nina Ricci, Emporio Armani, Versace, Louis Vuitton, Hermes, ale i Gc a koneckonců i Calvin Klein jsou cenově vysoko a těžko lze očekávat, že se najde dost zákazníků, kteří by si s každou sezonou kupovali nové hodinky těchto značek.obrázek k článkuReportáž - 600 let Pražského orloje
Mimořádná prezentace hodinářských značek

Zcela ojedinělou příležitost mají nyní čeští milovníci hodinek. Totiž pokud navštíví výstavu 600 let orloje, která se koná v prostorách Staroměstské radnice v Praze.

Byla zahájena 5. února a trvat bude až do 29. března. Vedle zajímavých dokumentů o vzniku a vývoji samotného orloje využil pořadatel této výstavy, firma ABL, příležitosti a pozval k účasti velká jména hodinářského průmyslu.
Výstava je rozdělena do tří tématických celků. První se věnuje historii Pražského orloje, který je nejstarší a nejcennější památkou českého hodinářství z doby, kdy byla Praha politickým i kulturním centrem Evropy. Tuto část výstavy připravil Radko Kynčl, pracovník Národního technického muzea. „Orloj se do expozice samozřejmě nevejde, proto alespoň představíme důležité dokumenty, které se k němu a k jeho tvůrcům vztahují,“ uvedl Kynčl.

2011/02
www.sperkmoda.cz
hktdc.com