sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 72 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuDesign - Zdeněk Vacek
Jeho vidění je jiné. Niterné a poetické, osobité ve ztvárnění přírodních témat, v kombinaci materiálů i v konečném vyznění šperku. Zdeněk Vacek je mladý šperkař, který si dokázal vytvořit svůj specifický styl a prosadit se jím na české designérské scéně.

V roce 1997 se vyučil zlatníkem v SPV Zlatnickém, po maturitě několik let pracoval ve zlatnických dílnách, kde se zdokonalil v řemesle, naučil se různé zlatnické techniky, ale také dospěl k rozhodnutí, že ho nebaví věčně jen opravovat šperky. To už nejspíš v hlavě nosil některá témata, která později přetavil v hotové šperky. Osamostatnil se roku 2004 a první úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2005 se zúčastnil Designbloku s první tématickou kolekcí šperků Nympha, která vzbudila velký zájem odborné veřejnosti (stal se vítězem kategorie Talent roku a Nejlepší kůň) i zájemců o autorský šperk. „Nympha se líbila, dostal jsem se do povědomí veřejnosti a začali mě kontaktovat lidé, kteří chtěli něco jiného, než bylo k dostání v klenotnických prodejnách,“ popisuje Zdeněk Vacek své první kroky do světa designu.obrázek k článkuPříloha - Módní hodinky
Rok se s rokem sešel a společnost módních hodinek se opět rozrostla o několik značek, které agresivně (neboť jinak to v tomto segmentu zboží ani nejde) vtrhly na světový potažmo český a slovenský trh.

Spolu s tím nastaly i další změny, které docela zamíchaly kartami a posunuly módu zase o kousek jinam. Především, a to platí už několik let, některé z kultovních fashion značek zamířily do luxusního světa a vzhledem k cenám jejich výrobků už je nemůžeme řadit do kategorie designových hodinek, jejichž jedním z klíčových kritérií se cenová dostupnost, dána požadavkem časté obměny, a nabídkou jako u oděvní módy dvou ročních kolekcí včetně kolekcí mimořádných. Značky jako Nina Ricci, Emporio Armani, Versace, Louis Vuitton, Hermes, ale i Gc a koneckonců i Calvin Klein jsou cenově vysoko a těžko lze očekávat, že se najde dost zákazníků, kteří by si s každou sezonou kupovali nové hodinky těchto značek.obrázek k článkuReportáž - 600 let Pražského orloje
Mimořádná prezentace hodinářských značek

Zcela ojedinělou příležitost mají nyní čeští milovníci hodinek. Totiž pokud navštíví výstavu 600 let orloje, která se koná v prostorách Staroměstské radnice v Praze.

Byla zahájena 5. února a trvat bude až do 29. března. Vedle zajímavých dokumentů o vzniku a vývoji samotného orloje využil pořadatel této výstavy, firma ABL, příležitosti a pozval k účasti velká jména hodinářského průmyslu.
Výstava je rozdělena do tří tématických celků. První se věnuje historii Pražského orloje, který je nejstarší a nejcennější památkou českého hodinářství z doby, kdy byla Praha politickým i kulturním centrem Evropy. Tuto část výstavy připravil Radko Kynčl, pracovník Národního technického muzea. „Orloj se do expozice samozřejmě nevejde, proto alespoň představíme důležité dokumenty, které se k němu a k jeho tvůrcům vztahují,“ uvedl Kynčl.

2011/02
www.sperkmoda.cz
hktdc.com