sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy: Inhorgenta Europe 2010
Letošní ročník veletrhu byl úspěšný, dokonce úspěšnější než loni. Předběžný mírný optimismus údajně předčil očekávání, co se týká počtu návštěvníků, což je pro organizátory nejdůležitějším kritériem hodnocení.

Dvojciferný nárůst hostů, konkrétně 15% poměrně znatelně přesáhl hranici 30 000 návštěvníků, kterou výstava dosud vykazovala. Ba co víc – celá jedna třetina přijela ze zahraničí, a nebudeme-li počítat domácí, nejvíc jich přijelo z Rakouska, Španělska, Itálie, Švédska, Švýcarska, Řecka a Velké Británie. Obsazená výstavní plocha necelých 30 000 m2 nedoznala výrazných změn, stejně jako počet vystavovatelů – 1143 z 38 zemí. V hodnocení provedeného TNS Infratest v průběhu veletrhu se na horních příčkách pozitivně hodnocených kritérií objevilo velmi dobré schéma a organizace akce, včetně přehledného rozčlenění podle odvětví, vůdčí role barometru veletrhu vzhledem k časnému termínu a nárůst návštěvnosti.obrázek k článkuGalerie: Philip Watch
Poněkud zvláštní záměr pojal Filippo Giardiello, vezmeme-li v úvahu, že se to stalo roku 1858 a ještě ke všemu v Neapoli. Navrhl své první švýcarské hodinky. Faktem je, že ke spolupráci přizval švýcarského hodináře Francoise Philippa. Tak takhle nějak to všechno začalo... Švýcarské hodinky Philip Watch se zrodily v Itálii, v době, kdy hodinky byly velmi úzkoprofilovým zbožím jen pro vyvolené a do nástupu náramkových hodinek zbývalo ještě několik desetiletí.

V letech mezi koncem vlády Bourbonů a nástupem nové éry žilo v Neapoli přece jen dost bohatých lidí, kteří nadevše milovali krásu a luxus. Ovšem luxus v hodinařině byl (a dodnes je) spojován se švýcarským hodinářským mistrovstvím. Proto také první kolekce švýcarských hodinek Philip Watch měla nebývalý úspěch a záhy ji mohla obdivovat celá Evropa. Už jméno firmy budilo důvěru a dá se říct, že se zakladatelům povedl geniální tah.obrázek k článkuPříloha: Stříbro
Přestože časy, kdy bylo stříbro ceněno dokonce výše než zlato, jsou dávno za námi, stříbro díky své barvě měsíčního svitu nadále patří vedle zlata k nejpoužívanějšímu kovu při výrobě šperků. Dnes je o to žádanější, že se vzhledem velmi přiblížilo bílému zlatu, a to díky rhodiování, které se používá k úpravě jak bílého zlata, tak stříbra.

Co hovoří ve prospěch stříbra
Jsou to především jeho vlastnosti, které ho předurčují k dalšímu zpracování a výrobě šperků, tedy tvrdost, kujnost, tažnost, tepelná a elektrická vodivost a barva. Z tohoto pohledu si stříbro stojí velmi dobře. V kujnosti a tažnosti se řadí hned za zlato, je však tvrdší (tvrdost 3 u Ag, 2,5 u Au) a je to nejlepší vodič tepla a elektřiny. Stejně jako zlato je na vzduchu i za vyšších teplot stálé, ani vodou se nemění. Působením sirných par nebo sirovodíku černá. Je to nejbělejší kov vysokého lesku. Protože je poměrně tvrdé, jeho slitiny zpravidla obsahují větší poměr stříbra než ostatních kovů. Nejpoužívanější je tzv. sterlingové stříbro 925/1000, čili 92,5?% ryzího stříbra. (Měkčí zlato je u nás nejvíce prodáváno ve slitině 585/1000, méně pak 750/1000.)

2010/03
www.sperkmoda.cz
hktdc.com