sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - Inhorgenta 2011
38. ročník veletrh hodin, hodinek a šperků skončil úspěšně. Řečí čísel to nemusí být až tak patrné, ale kdo do Mnichova jezdí pravidelně, jistě potvrdí, že tak pěkná Inhorgenta ještě nebyla. Barevná, plná květin, s krásnými hosteskami, jakoby celá provzdušněná a plná života. Nový design výstavních hal přinesl přesně to, co se od něj čekalo, a byla to radost pohledět.

Veletrh se vrátil k původnímu termínu Inhorgenta (bez Europe). Kromě této víceméně formální změny však přinesl řadu změn vizuálních, které posunuly veletrh o kvalitativní stupínek výše. Zastihla jsem závěr tiskové konference Klause Dittricha, šéfa managementu Messe München, který nešetřil chválou a uspokojením. Veletrh byl teprve v samém začátku, ale počet vystavovatelů už byl znám – 1116 ze 36 zemí, přičemž více než třetina vystavovatelů ze zahraničí, stejně jako výstavní plocha 31 500 m2 v šesti halách. Závěrečná zpráva pak doplnila poslední informaci stran návštěvníků – 32 000 z 79 zemí.obrázek k článkuGalerie - Junghans 150 let - hodinářská firma s logem osmicípé hvězdy
Na veletrhu Inhorgenta se u příležitosti významného jubilea německé hodinářské firmy Junghans konala tisková konference, na níž CEO firmy Matthias Stotz představil jubilejní kolekci čítající tři limitované edice modelů a nové interpretace historických modelů Meister.

Hlavními pilíři, na nichž společnost Junghans stavěla a dodnes staví, jsou preciznost a spolehlivost výrobků, technologické inovace a visačka Made in Germany. S nimi roku 1861 vstoupil do hodinářského světa Erhard Junghans se svým švagrem Jakobem Zeller-Toblerem. Za sídlo firmy si zvolili Schramberg, tradiční místo pro hodinářské manufaktury, kde firma sídlí dodnes. Slovo „tradice“ se bude v tomto článku opakovat vícekrát především proto, že firma od svých začátků vsadila na kořeny německého hodinářského řemesla a rozvíjela ji s cílem zachovat jeho hodnoty a vášeň pro preciznost až do dnešních dnů.obrázek k článkuPříloha - Trendy hity trendy hity
S příchodem teplých dnů a samozřejmě rovněž se startem nové veletržní sezony přicházejí šperkařské i hodinářské značky se žhavými novinkami určenými pro období jaro/léto. A my přicházíme s ukázkami toho, co by se mohlo stát hitem nebo alespoň trendem, který pohne s módou zase někam dál. Přestože doplňky včetně šperků a hodinek nepodléhají módě s takovou vehemencí jako u oděvů, všechno souvisí se vším a doplněk je tady právě od toho, aby doplnil celkový outfit, aby byl tou nezbytnou tečkou za dokonalým zevnějškem.

2011/03
www.sperkmoda.cz
hktdc.com