sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - Inhorgenta 2011
38. ročník veletrh hodin, hodinek a šperků skončil úspěšně. Řečí čísel to nemusí být až tak patrné, ale kdo do Mnichova jezdí pravidelně, jistě potvrdí, že tak pěkná Inhorgenta ještě nebyla. Barevná, plná květin, s krásnými hosteskami, jakoby celá provzdušněná a plná života. Nový design výstavních hal přinesl přesně to, co se od něj čekalo, a byla to radost pohledět.

Veletrh se vrátil k původnímu termínu Inhorgenta (bez Europe). Kromě této víceméně formální změny však přinesl řadu změn vizuálních, které posunuly veletrh o kvalitativní stupínek výše. Zastihla jsem závěr tiskové konference Klause Dittricha, šéfa managementu Messe München, který nešetřil chválou a uspokojením. Veletrh byl teprve v samém začátku, ale počet vystavovatelů už byl znám – 1116 ze 36 zemí, přičemž více než třetina vystavovatelů ze zahraničí, stejně jako výstavní plocha 31 500 m2 v šesti halách. Závěrečná zpráva pak doplnila poslední informaci stran návštěvníků – 32 000 z 79 zemí.obrázek k článkuGalerie - Junghans 150 let - hodinářská firma s logem osmicípé hvězdy
Na veletrhu Inhorgenta se u příležitosti významného jubilea německé hodinářské firmy Junghans konala tisková konference, na níž CEO firmy Matthias Stotz představil jubilejní kolekci čítající tři limitované edice modelů a nové interpretace historických modelů Meister.

Hlavními pilíři, na nichž společnost Junghans stavěla a dodnes staví, jsou preciznost a spolehlivost výrobků, technologické inovace a visačka Made in Germany. S nimi roku 1861 vstoupil do hodinářského světa Erhard Junghans se svým švagrem Jakobem Zeller-Toblerem. Za sídlo firmy si zvolili Schramberg, tradiční místo pro hodinářské manufaktury, kde firma sídlí dodnes. Slovo „tradice“ se bude v tomto článku opakovat vícekrát především proto, že firma od svých začátků vsadila na kořeny německého hodinářského řemesla a rozvíjela ji s cílem zachovat jeho hodnoty a vášeň pro preciznost až do dnešních dnů.obrázek k článkuPříloha - Trendy hity trendy hity
S příchodem teplých dnů a samozřejmě rovněž se startem nové veletržní sezony přicházejí šperkařské i hodinářské značky se žhavými novinkami určenými pro období jaro/léto. A my přicházíme s ukázkami toho, co by se mohlo stát hitem nebo alespoň trendem, který pohne s módou zase někam dál. Přestože doplňky včetně šperků a hodinek nepodléhají módě s takovou vehemencí jako u oděvů, všechno souvisí se vším a doplněk je tady právě od toho, aby doplnil celkový outfit, aby byl tou nezbytnou tečkou za dokonalým zevnějškem.

2011/03
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz