sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - Jubinale ‘10
Polský Krakov je od nás co by kamenem dohodil. Proto také organizátoři Letního veletrhu šperků Jubinale hodně sázejí na účast vystavovatelů a návštěvníků z České republiky, Slovenska a Maďarska.

Pokud jde o historii, Jubinale napsalo teprve své první stránky, pomyslně se ocitá na třetí straně, neboť letos se koná jeho třetí ročník. Přes tuto krátkou historii se organizátorům, což je Polska bizuteria, podařilo zapsat akci do kalendáře mezinárodního klenotnického a hodinářského oboru.
Ambice mají vysoké, nicméně lokalizace Krakova předznamenává Jubinale jako veletrh pro Středoevropany, kromě ČR a SR také z Maďarska, Německa a Rakouska (ale navštívili ho také hosté z Balkánského poloostrova). Loni to s návštěvností vypadalo tak, že kromě domácích (hlavně z jižní a střední části Polska), kteří tvořili 60 procent z celkového počtu hostů, na výstavu přijelo nejvíc právě Čechů a Slováků.obrázek k článkuDesign - Elisabeth Landeloos: Žena ženám
Přírodní luxus nebo luxusní příroda? Čisté linie nebo přírodní formy? Nadčasové nebo módní? Takové i takové jsou šperky Elisabeth Landeloos. Vymykají se všem jasně vymezeným kategoriím, najdeme v nich všechno v unikátní harmonii forem, barev i detailů.

Belgičanka Elisabeth Landeloos neměla nikdy k umění daleko. Pochází z umělecké rodiny, dědeč a babička malovala na hedvábí, ona sama léta pracovala s keramikou. A pak objevila svět šperků, který ji uchvátil sevřeností malých forem, které navzdory tomu dokážou přesně zachytit myšlenky, postřehy i pohled na život.
Elisabeth je ženou četných emocí, své prožitky transformuje v malé plastiky ze stříbra či zlata, inspiraci čerpá výhradně z přírody. Leccos napovědí i názvy jejích šperkových kolekcí, kterých je k dnešnímu dni celkem dvanáct. V jejich rámci najdeme kolem 90 exponátů s různou tématikou. Každý rok vzniká několik nových kolekcí, nejnovější jsou Captured Dreams a White Secrets. Ač každá jiná, mají také mnoho společného, takže přibývá žen, které si zakoupily první šperk a nadále si kupují další a další a kompletují si je do zajímavých souprav.obrázek k článkuPříloha: Ocelový šperk
O oceli se někdy hovoří jako o šperkařském materiálu nového tisíciletí. Platí to sice jen částečně, neboť první ocelové šperky se ve světě objevily mnohem dřív, nicméně v přeneseném slova smyslu to na ocel sedí: je to ve šperkařství poměrně nový materiál, který si velmi rychle získal své příznivce a do jisté míry pomohl nalézt cestu ke šperku i těm, kteří se se šperky z drahých kovů dosud míjeli.

Také se ocelovém šperku říká, že vytváří kult osobnosti. Pravda to je opět do jisté míry – ocelový šperk se ideálně hodí k modernímu, dynamickému životnímu stylu, vypadá mladistvě a odvázaně, dovolí si i to, co si například zlatý či platinový šperk dovolit nemůže. Třeba lebku jako ústřední motiv.

2010/04
www.sperkmoda.cz
hktdc.com