sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - Šperky na Baselworld 2011
Potřetí představujeme čtenářům některé zajímavosti z basilejského veletrhu. Dvakrát to bylo ještě před zahájením, tentokrát již „zpoza zavřených bran“. K dispozici už tedy máme čísla shrnující letošní veletrh. Celkem ho navštívilo 103 200 hostů ze 100 zemí. Vystavovatelů bylo 1892 ze 45 zemí, z toho hodinářů 627 a šperkařů 736, k nim si pak připočtěme přidružené komodity – 529. Podle geografického členění bylo nejvíce vystavovatelů z Evropy (1206), dále pak z Asie (522), Severní Ameriky (85) a zbylých 79 z ostatních světadílů.
Přestože se o Baseworld většinou hovoří jako o hodinářském veletrhu, jak vidno, šperkařských firem zde tradičně bylo více než hodinářských. Přijměte tedy malou pozvánku do basilejského světa šperků.obrázek k článkuGalerie – Charriol: Značka, která šla jinou cestou
Řadí se mezi fashion značky, přitom je jiná, svébytná a svým způsobem unikátní. Mezi módní značky ji zařadil fakt, že kromě hodinek, kterými ovšem její existence začala, nabízí i šperky, módní doplňky a nově i parfémy.

Založil ji Philippe Charriol, na trh vstoupila roku 1983 a roku 1989 v Ženevě otevírá svůj první firemní butik. Po něm pak následují další tři v Hongkongu a dnes má značka Charriol zastoupení v celém světě – v 99 firemních buticích, 485 prodejnách a rovněž díky 3000 obchodníkům. Jako jeden z mála luxusních domů si dodnes zachovala úplnou nezávislost a je stoprocentně rodinnou firmou.
Když si vedle sebe položíme hodinky, šperk nebo luxusní flakon s parfémem, není pochyb, že jde o jednu a tutéž značku. Spojují ji totiž dva emblematické prvky, které se zpravidla na výrobcích objevují: spletená lanka a švestková barva.obrázek k článkuPříloha - Diamant a diamantový šperk
C. Plinius Secundus: „Z lidských věcí, a to nejen drahokamů, je nejvíce ceněn diamant.“

Diamanty jsou krásné, zářivé a zejméná všemi žádané. Jejich přitažlivost pramení z toho, že zde vždy byly a navždy budou, aniž by ztratily svoji jedinečnou krásu. Nazýván králem mezi drahokamy, opředený mnoha mýty… Jeho unikátní fyzikální vlastnosti mu dovolují přestát rozličné změny prostředí lépe než jakémukoli jinému nerostu. Diamant je nejtvrdším minerálem na naší planetě, proto jej staří Řekové nazývali nepřemožitelným – „Adamas“. Kořenem slova diamant je právě onen starořecký výraz pro nepřemožitelnost - vlastnost prověřenou více než tisíciletím.

2011/04
www.sperkmoda.cz
hktdc.com