sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVeletrhy: Baselworld 2009
V minulém čísle jsme zavítali do Basileje, abychom některými špičkovými modely hodinek představili alespoň zlomek toho, co tam bylo letos k vidění. A do Basileje se opět vracíme, devět unikátních modelů jsou připomenutím, že ačkoli na veletrhu rok od roku přibývá fashion hodinek, hodinařina v tom nejlepším slova smyslu a zároveň krása časoměřičů je stále tím, co nás do Basileje každoročně láká.obrázek k článkuVeletrhy: Amberif v teplých tónech
Koňaková, medová, zlatá – to jsou nejtypičtější barvy přírodní zkamenělé pryskyřice. Takový je jantar, který dvakrát ročně přiláká tisícovky zájemců do polského Gdaňsku.

Pro veletrh Amberif jsou vyhrazeny jarní dny (letos 11. – 14. března), mladšímu Ambermart pak podzimní (nadcházející 1. – 12. září). Březnový je starší, má za sebou již 16 ročníků, známější a větší. O něm bude řeč tentokrát, ač mnohé platí i o zářijovém. V obou případech jde totiž o jantar, převážně baltský, neboť většinu vystavovatelů tvoří zpracovatelé jantaru a výrobci jantarových šperků z domácího Polska a Litvy.
Amberif letos zaznamenal jen o málo nižší účast návštěvníků než loni, o což se „postarali“ hosté z Ameriky, ale na druhé straně narůstá počet zájemců o jantar ze Středního a Blízkého východu, kteří v jantaru rozpoznali vhodnou náhražku drahých barevných kamenů. Solidně zastoupena jak na pozici návštěvníků, tak vystavovatelů zůstává tradičně Evropa (o vysoké číslo vystavovatelů se značnou měrou zasloužilo kromě pobaltských zemí Polska a Litvy Německo, Itálie, Turecko a také Česká republika a Slovensko). Jako v případě jiných oborových akcí mezinárodního významu i tady byl očekáván menší zájem obou stran, avšak jako jinde se skeptické odhady nepotvrdily.obrázek k článkuDesign: Tajemství perel Gellner
Již několik let trvající příklon k přírodě a přirozenosti dává jednoznačnou zelenou perlám, ať již mořským či sladkovodním. Důkazem byla i letošní Inhorgenta Europe, kde tradiční výrobce perlových šperků doplnily firmy, které dosud s perlami jen čas od času koketovaly.

Tajemství vzniku skvostných perlových šperků je především v pečlivém výběru. Stovky kusů projdou rukama odborníků, než vyberou ten správný počet potřebný pro luxusní perlovou šňůru. Proto jsou perlové šperky velmi žádané a také drahé, a proto po nich ženy touží jako po vrcholu elegance a vytříbenosti. A kde se perly nejvíc „cítí doma?“ Odpověď přineslo aktuální číslo časopisu Pearlmood: Perly, ač materiál přírodní, rodící se na farmách v různých koutech světa a za velmi obtížných pracovních podmínek, jednoznačně patří do města, přesněji do světových metropolí, například do New Yorku či do Paříže.obrázek k článkuPříloha: Šperky a hodinky pro mládež
Móda pro mladé má svá specifika, je neotřelá, osobitá, nápaditá, nepřehlédnutelná, někdy dramatická a jindy hravá, miluje kontrasty ?a atraktivní detaily. Zároveň však ctí požadavek mladé generace na kvalitu ve všech ohledech. Módu pro mladé často tvoří mladí designéři, ?a pokud se z jejich nápadu zrodí módní hit, je vyhráno.
Jakkoli se nám někdy mladí zdají povrchní, vrtošiví a stále náročnější, nejen co se zevnějšku týče, stojí za to věnovat jim zvláštní pozornost. Důvodů je hned několik. Zaprvé vsadit na mladé znamená šanci získat si zákazníky do budoucna, a to na velmi dlouhou dobu. Zadruhé platí, že na dětech se příliš nešetří, takže mladí lidé disponují často velmi zajímavými finančními prostředky. A zatřetí – generace mladých zahrnuje věk od dítěte po dospělého jedince, který se však na dráhu samostatnosti vydává často až ve věku vysoce přesahujícím limit dospělosti (nemluvě o „věčně mladých“, kteří se diktátu rostoucího věku rozhodně nehodlají přizpůsobit).

2009/05
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz