sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVeletrhy: Baselworld 2009
V minulém čísle jsme zavítali do Basileje, abychom některými špičkovými modely hodinek představili alespoň zlomek toho, co tam bylo letos k vidění. A do Basileje se opět vracíme, devět unikátních modelů jsou připomenutím, že ačkoli na veletrhu rok od roku přibývá fashion hodinek, hodinařina v tom nejlepším slova smyslu a zároveň krása časoměřičů je stále tím, co nás do Basileje každoročně láká.obrázek k článkuVeletrhy: Amberif v teplých tónech
Koňaková, medová, zlatá – to jsou nejtypičtější barvy přírodní zkamenělé pryskyřice. Takový je jantar, který dvakrát ročně přiláká tisícovky zájemců do polského Gdaňsku.

Pro veletrh Amberif jsou vyhrazeny jarní dny (letos 11. – 14. března), mladšímu Ambermart pak podzimní (nadcházející 1. – 12. září). Březnový je starší, má za sebou již 16 ročníků, známější a větší. O něm bude řeč tentokrát, ač mnohé platí i o zářijovém. V obou případech jde totiž o jantar, převážně baltský, neboť většinu vystavovatelů tvoří zpracovatelé jantaru a výrobci jantarových šperků z domácího Polska a Litvy.
Amberif letos zaznamenal jen o málo nižší účast návštěvníků než loni, o což se „postarali“ hosté z Ameriky, ale na druhé straně narůstá počet zájemců o jantar ze Středního a Blízkého východu, kteří v jantaru rozpoznali vhodnou náhražku drahých barevných kamenů. Solidně zastoupena jak na pozici návštěvníků, tak vystavovatelů zůstává tradičně Evropa (o vysoké číslo vystavovatelů se značnou měrou zasloužilo kromě pobaltských zemí Polska a Litvy Německo, Itálie, Turecko a také Česká republika a Slovensko). Jako v případě jiných oborových akcí mezinárodního významu i tady byl očekáván menší zájem obou stran, avšak jako jinde se skeptické odhady nepotvrdily.obrázek k článkuDesign: Tajemství perel Gellner
Již několik let trvající příklon k přírodě a přirozenosti dává jednoznačnou zelenou perlám, ať již mořským či sladkovodním. Důkazem byla i letošní Inhorgenta Europe, kde tradiční výrobce perlových šperků doplnily firmy, které dosud s perlami jen čas od času koketovaly.

Tajemství vzniku skvostných perlových šperků je především v pečlivém výběru. Stovky kusů projdou rukama odborníků, než vyberou ten správný počet potřebný pro luxusní perlovou šňůru. Proto jsou perlové šperky velmi žádané a také drahé, a proto po nich ženy touží jako po vrcholu elegance a vytříbenosti. A kde se perly nejvíc „cítí doma?“ Odpověď přineslo aktuální číslo časopisu Pearlmood: Perly, ač materiál přírodní, rodící se na farmách v různých koutech světa a za velmi obtížných pracovních podmínek, jednoznačně patří do města, přesněji do světových metropolí, například do New Yorku či do Paříže.obrázek k článkuPříloha: Šperky a hodinky pro mládež
Móda pro mladé má svá specifika, je neotřelá, osobitá, nápaditá, nepřehlédnutelná, někdy dramatická a jindy hravá, miluje kontrasty ?a atraktivní detaily. Zároveň však ctí požadavek mladé generace na kvalitu ve všech ohledech. Módu pro mladé často tvoří mladí designéři, ?a pokud se z jejich nápadu zrodí módní hit, je vyhráno.
Jakkoli se nám někdy mladí zdají povrchní, vrtošiví a stále náročnější, nejen co se zevnějšku týče, stojí za to věnovat jim zvláštní pozornost. Důvodů je hned několik. Zaprvé vsadit na mladé znamená šanci získat si zákazníky do budoucna, a to na velmi dlouhou dobu. Zadruhé platí, že na dětech se příliš nešetří, takže mladí lidé disponují často velmi zajímavými finančními prostředky. A zatřetí – generace mladých zahrnuje věk od dítěte po dospělého jedince, který se však na dráhu samostatnosti vydává často až ve věku vysoce přesahujícím limit dospělosti (nemluvě o „věčně mladých“, kteří se diktátu rostoucího věku rozhodně nehodlají přizpůsobit).

2009/05
www.sperkmoda.cz
hktdc.com