sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuSpektrum: Amberif - jantar poprvé
„Na veletrhu Amberif jsou diamanty, rubíny a další drahokamy, ale zajisté je králem výstavy jantar!“ Těmito slovy uvítal Andrzej Spiker, prezident organizátora veletrhu, MTG (Miedzynarodne Targi Gdaňskie), vystavovatele a návštěvníky 17. ročníku veletrh Amberif (10. – 13. března 2010).

Uběhl nějaký čas a můžeme bilancovat. 454 vystavovatelů z 15 zemí (např. Belgie, Česká republika, Německo, Itálie, Litva, Turecko, Velká Británie), 6134 hostů z 38 zemí. Podle hodnocení některých vystavovatelů největším přínosem letošního jantarového veletrhu byl příliv nových obchodníků a určité signály k oživení trhu, nicméně patrná byla i zvýšená opatrnost v nakupování. Celkově vzato se udržel trend minulých let, tedy rozdělení nabízené produkce na sofistikované exkluzivní jantarové výrobky a běžnější produkci.obrázek k článkuDesign: Glamour World
Do světa barev a jiskřivé krásy nás uvádí už třetím rokem značka Glamour World. Začalo to kolekcemi zdobných plnicích per a zapalovačů, následovaly kamínky vykládané kabelky a letos k nim přibyly tři nové kolekce: náramkové hodinky, střevíčky-přívěsky a šperky.

Základem všeho je Swarovski, konkrétně jeho barevný křišťál (přesněji křišťálové sklo) a zirkony (opět v syntetické variantě). Výhody těchto kamínků jsou známé: jsou dodávány v určitých rozměrech a barvách, jeden jako druhý, takže se snadno zasazují a dá se s nimi kouzlit tak jako v „kouzelném světě“. Dopočítat se jich nelze, začínají na několika stovkách u psacích per a končí u 2500 kusů na společenských kabelkách a 2600 na zapalovačích. U šperků jsou doplněny velkými dokonale broušenými solitéry. Různobarevné kompozice jak jednobarevné, tak v kombinaci různých barev jsou ukázkou jiskřivého luxusu, který doslova nezná hranic.obrázek k článkuPříloha: Mladí, mladší i nejmladší
Zmapovat situaci se šperky a hodinkami pro mladou generaci je oříšek tvrdší, než by se na první pohled zdálo. Žádná etapa v životě lidském není tak proměnlivá, v žádné pozdější době neprojde člověk takovými změnami jako v období od narození do plnoletosti. Najít proto nějaký vzorec, čím naše „mláďata“ ozdobit, znamená jediné: moc to neřešit, protože ony si většinou dobře poradí bez nás.

Je to klíčová role designérů – vymyslet pro mladou generaci něco, čím ji uchvátit, a nejen to – vymýšlet módní trháky víceméně neustále, nejméně dvakrát ročně a raději ještě častěji. O mladých se říká, že jsou vrtkaví, chvíli neposedí, co bylo včera cool, už nevezmou na sebe... Jenže to je přece zákonitost módy a trhu – diktovat, šokovat a hlavně měnit se tak rychle, jak to jen lze. Kdyby totiž nebylo nabídky, nebylo by ani poptávky a mladí by byli přece jen trochu smířlivější i s outfitem rok starým. Kdyby je tolik nemasírovaly časopisy pro mladé, facebook a jiné jejich „životní nezbytnosti“, neměli by o lecčems ani potuchy. Ale to bychom nežili tady a teď.

2010/05
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz