sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuSpektrum: Amberif - jantar poprvé
„Na veletrhu Amberif jsou diamanty, rubíny a další drahokamy, ale zajisté je králem výstavy jantar!“ Těmito slovy uvítal Andrzej Spiker, prezident organizátora veletrhu, MTG (Miedzynarodne Targi Gdaňskie), vystavovatele a návštěvníky 17. ročníku veletrh Amberif (10. – 13. března 2010).

Uběhl nějaký čas a můžeme bilancovat. 454 vystavovatelů z 15 zemí (např. Belgie, Česká republika, Německo, Itálie, Litva, Turecko, Velká Británie), 6134 hostů z 38 zemí. Podle hodnocení některých vystavovatelů největším přínosem letošního jantarového veletrhu byl příliv nových obchodníků a určité signály k oživení trhu, nicméně patrná byla i zvýšená opatrnost v nakupování. Celkově vzato se udržel trend minulých let, tedy rozdělení nabízené produkce na sofistikované exkluzivní jantarové výrobky a běžnější produkci.obrázek k článkuDesign: Glamour World
Do světa barev a jiskřivé krásy nás uvádí už třetím rokem značka Glamour World. Začalo to kolekcemi zdobných plnicích per a zapalovačů, následovaly kamínky vykládané kabelky a letos k nim přibyly tři nové kolekce: náramkové hodinky, střevíčky-přívěsky a šperky.

Základem všeho je Swarovski, konkrétně jeho barevný křišťál (přesněji křišťálové sklo) a zirkony (opět v syntetické variantě). Výhody těchto kamínků jsou známé: jsou dodávány v určitých rozměrech a barvách, jeden jako druhý, takže se snadno zasazují a dá se s nimi kouzlit tak jako v „kouzelném světě“. Dopočítat se jich nelze, začínají na několika stovkách u psacích per a končí u 2500 kusů na společenských kabelkách a 2600 na zapalovačích. U šperků jsou doplněny velkými dokonale broušenými solitéry. Různobarevné kompozice jak jednobarevné, tak v kombinaci různých barev jsou ukázkou jiskřivého luxusu, který doslova nezná hranic.obrázek k článkuPříloha: Mladí, mladší i nejmladší
Zmapovat situaci se šperky a hodinkami pro mladou generaci je oříšek tvrdší, než by se na první pohled zdálo. Žádná etapa v životě lidském není tak proměnlivá, v žádné pozdější době neprojde člověk takovými změnami jako v období od narození do plnoletosti. Najít proto nějaký vzorec, čím naše „mláďata“ ozdobit, znamená jediné: moc to neřešit, protože ony si většinou dobře poradí bez nás.

Je to klíčová role designérů – vymyslet pro mladou generaci něco, čím ji uchvátit, a nejen to – vymýšlet módní trháky víceméně neustále, nejméně dvakrát ročně a raději ještě častěji. O mladých se říká, že jsou vrtkaví, chvíli neposedí, co bylo včera cool, už nevezmou na sebe... Jenže to je přece zákonitost módy a trhu – diktovat, šokovat a hlavně měnit se tak rychle, jak to jen lze. Kdyby totiž nebylo nabídky, nebylo by ani poptávky a mladí by byli přece jen trochu smířlivější i s outfitem rok starým. Kdyby je tolik nemasírovaly časopisy pro mladé, facebook a jiné jejich „životní nezbytnosti“, neměli by o lecčems ani potuchy. Ale to bychom nežili tady a teď.

2010/05
www.sperkmoda.cz
hktdc.com