sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuBaselworld 2008
Baselworld 2008, jak se oficiálně nazývá nejprestižnější hodinářský veletrh světa, má za sebou další zdařilý ročník – mimochodem už 77, poprvé se konal už v roce 1931.

Zúčastnilo se ho 2087 vystavovatelů ze 45 zemí a navštívilo ho běhen osmi dnů rekordních 106 800 návštěvníků, což je o pět procent více než loni. Rekordní byl i počet akreditovaných novinářů, bylo jich 2981, to je o osm procent více než loni. Tyto počty svědčí o pozornosti, kterou vzbuzuje svět luxusních výrobků – nesmíme totiž zapomínat na fakt, že podstatnou část veletržní plochy rozmístěné do sedmi pavilonů a několika přilehlých hotelů zabírají i výrobci šperků.obrázek k článkuGiovanni Ferraris
Není to pravidlo, ale říká se, že krásné šperky vznikají v krásném prostředí. Malebná příroda se svým způsobem odráží do jejich podoby, nacházíme ji ve všech výtvorech jako nekonečnou studnici inspirace a tvůrčích nápadů. O špercích Giovanni Ferraris to platí stoprocentně.

Oblast na švýcarsko-italské hranici, u krásného jezera Lugano pod zvedající se horou Monte San Salvatore nabízí řadu malebných městeček v typicky italském stylu. Jedním z nich je San Salvatore, rodiště a také sídlo šperkařské firmy Giovanni Ferraris.obrázek k článkuPerly na Baselworld 2008
Perles de Tahiti, nezisková organizace, která již 15 let organizuje mezinárodní soutěž Tahitian Pearl Trophy, na letošním veletrhu Baselworld slavnostně představila a vystavila vítězné práce dalšího ročníku této prestižní soutěže.

Od samých počátků se tato organizace významnou měrou podílí na propagaci tahitských perel ve světě a soutěž je jednou z jejích klíčových aktivit.
Vyhodnocení a slavnostní vyhlášení vítězů se koná jednou za dva roky, ale to neznamená, že tahitské perly v režii Perles de Tahiti mezitím odpočívají. V meziročí se konají národní soutěže a slavnostní přehlídky, aby se vítězové přípravných kol nakonec setkali na mezinárodním klání.obrázek k článkuHodinky a sport
Poslední dvě desetiletí jsou sportovním hodinkám doslova zaslíbena. Staly se obrovským hitem a tak jak přibývá nových sportovních disciplín, tak také roste zájem o hodinky vhodné pro sportování.

Všechno souvisí se vším a statistiky hovoří jasnou řečí: tak jak přibývá lidí se sedavým zaměstnáním a dopravujících se v autech, tak stoupá počet těch, kteří volný čas tráví sportem. Ba co víc, výrazně se zvyšuje také věk sportujících. Zatímco dříve byly sportovní doplňky koncipovány především pro mladé lidi, řekněme do 40 let věku, dnes naopak výrobci myslí víc na amatérské sportovce pokročilejšího věku, kteří přece jen věnují větší pozornost zdraví, bezpečnosti a ochraně.

2008/06
www.sperkmoda.cz
hktdc.com