sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy: Hong Kong Watch & Clock Fair
Veletrh hodin a hodinek v plném lesku slibují organizátoři veletrhu, který se po osmadvacáté koná v Hongkongském konferenčním a výstavním centru, a to v termínu 6. – 10. září 2010.

Perfektní doba, perfektní místo – něco na těch superlativech bude. Těsně poprázdninový termín je opravdu příslibem velké návštěvnosti z celého světa. Navíc je tento (a s ním i březnový šperkařský veletrh) v jedné věci unikátní: jedná se o největší výstavu zaměřenou speciálně na jednu komoditu – v březnu na šperky, v září na hodiny a hodinky. Proto také počet vystavovatelů, který se poslední roky stabilně pohybuje mezi 700 až 800, patří k číslům vyloženě pozitivním (loni bylo vystavovatelů 708 ze 17 zemí). Druhé plus – pro Hongkong je typické mezinárodní zastoupení expozic, pravidlem jsou rozsáhlé národní expozice, z pevninské Číny, Tchaj-wanu či Koreje, k nimž se četným zastoupením řadí největší evropská centra hodinářské výroby – Švýcarsko a Německo.obrázek k článkuDesign: Tezer
Sama Sezen si splnila svůj dlouholetý sen, a přestože původně mířila do úplně jiného oboru, svůj další osud spojila se šperky. Kdo je Sama Sezen? Srdce, hlava i ruce šperkařské firmy Tezer, která sídlí v německém Frankfurtu nad Mohanem.

Sama Sezen ovšem není původem Němka, pochází z turecké Ankary, kde strávila dětství a mládí a dokonce tam zahájila vysokoškolská studia pedagogiky. Brzy po začátku studií se však provdala a přestěhovala se do Frankfurtu, kde ve studiu pokračovala a našla tam nový domov. Své sny si začala plnit roku 1990, kdy začala sama, jako nezávislý umělec navrhovat a vyrábět stříbrné šperky. Coby autodidakt neměla začátky snadné, nicméně poměrně brzy našly její výrobky odezvu na mezinárodních veletrzích. V roce 1992 pak vznikla firma Tezer.obrázek k článkuPříloha: Sportovní hodinky
Byly snad všude, i tam, kam se většina z nás nikdy nepodívá: na Měsíci, na Mount Everestu v Himálaji, v Mariánském příkopu v Tichém oceánu, na jižním pólu, nad Atlantikem... a taky v kokpitech vozů F1, na luxusních jachtách, na slavných tenisových kurtech a golfových greenech... Řeč je o sportovních hodinkách, které se utkaly s nevyzpytatelnou přírodou a dobře si vedly i ve skutečně extrémních podmínkách. A že se chystají na Mars? Proč ne!

Nemusíme být sportovními znalci, ale určitá velkolepá sportovní klání nám zcela jistě neujdou. A tak se stále pohybujeme v jakémsi mezidobí – sotva skončila Zimní olympiáda ve Vancouveru, už někteří z nás začali řešit hokejové MS a milovníci fotbalu namířili ostří zraky do Jihoafrické republiky na fotbalový světový šampionát. Na všech těchto podnicích se výrazně angažují i hodinářské značky, zpravidla jako oficiální časomíra. Není vhodnější reklamy a důkazu věrohodnosti té které značky utkat se s časem v jeho nejmenších úsecích, vše spočítat, rozhodnout, znázornit. Když si jen letmo promítneme posledních tři sta let: Jak dlouhou cestu hodinky ušly od chvíle, kdy otec chronografu, George Graham, s velkou slávou začal měřit krátké časy na jednu desetinu sekundy, k dnešku, kdy časomíra dokáže změřit jednu tisícinu sekundy (a jak se ukazuje, ani to už nestačí).

2010/06
www.sperkmoda.cz
hktdc.com