sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy: Hong Kong Watch & Clock Fair
Veletrh hodin a hodinek v plném lesku slibují organizátoři veletrhu, který se po osmadvacáté koná v Hongkongském konferenčním a výstavním centru, a to v termínu 6. – 10. září 2010.

Perfektní doba, perfektní místo – něco na těch superlativech bude. Těsně poprázdninový termín je opravdu příslibem velké návštěvnosti z celého světa. Navíc je tento (a s ním i březnový šperkařský veletrh) v jedné věci unikátní: jedná se o největší výstavu zaměřenou speciálně na jednu komoditu – v březnu na šperky, v září na hodiny a hodinky. Proto také počet vystavovatelů, který se poslední roky stabilně pohybuje mezi 700 až 800, patří k číslům vyloženě pozitivním (loni bylo vystavovatelů 708 ze 17 zemí). Druhé plus – pro Hongkong je typické mezinárodní zastoupení expozic, pravidlem jsou rozsáhlé národní expozice, z pevninské Číny, Tchaj-wanu či Koreje, k nimž se četným zastoupením řadí největší evropská centra hodinářské výroby – Švýcarsko a Německo.obrázek k článkuDesign: Tezer
Sama Sezen si splnila svůj dlouholetý sen, a přestože původně mířila do úplně jiného oboru, svůj další osud spojila se šperky. Kdo je Sama Sezen? Srdce, hlava i ruce šperkařské firmy Tezer, která sídlí v německém Frankfurtu nad Mohanem.

Sama Sezen ovšem není původem Němka, pochází z turecké Ankary, kde strávila dětství a mládí a dokonce tam zahájila vysokoškolská studia pedagogiky. Brzy po začátku studií se však provdala a přestěhovala se do Frankfurtu, kde ve studiu pokračovala a našla tam nový domov. Své sny si začala plnit roku 1990, kdy začala sama, jako nezávislý umělec navrhovat a vyrábět stříbrné šperky. Coby autodidakt neměla začátky snadné, nicméně poměrně brzy našly její výrobky odezvu na mezinárodních veletrzích. V roce 1992 pak vznikla firma Tezer.obrázek k článkuPříloha: Sportovní hodinky
Byly snad všude, i tam, kam se většina z nás nikdy nepodívá: na Měsíci, na Mount Everestu v Himálaji, v Mariánském příkopu v Tichém oceánu, na jižním pólu, nad Atlantikem... a taky v kokpitech vozů F1, na luxusních jachtách, na slavných tenisových kurtech a golfových greenech... Řeč je o sportovních hodinkách, které se utkaly s nevyzpytatelnou přírodou a dobře si vedly i ve skutečně extrémních podmínkách. A že se chystají na Mars? Proč ne!

Nemusíme být sportovními znalci, ale určitá velkolepá sportovní klání nám zcela jistě neujdou. A tak se stále pohybujeme v jakémsi mezidobí – sotva skončila Zimní olympiáda ve Vancouveru, už někteří z nás začali řešit hokejové MS a milovníci fotbalu namířili ostří zraky do Jihoafrické republiky na fotbalový světový šampionát. Na všech těchto podnicích se výrazně angažují i hodinářské značky, zpravidla jako oficiální časomíra. Není vhodnější reklamy a důkazu věrohodnosti té které značky utkat se s časem v jeho nejmenších úsecích, vše spočítat, rozhodnout, znázornit. Když si jen letmo promítneme posledních tři sta let: Jak dlouhou cestu hodinky ušly od chvíle, kdy otec chronografu, George Graham, s velkou slávou začal měřit krátké časy na jednu desetinu sekundy, k dnešku, kdy časomíra dokáže změřit jednu tisícinu sekundy (a jak se ukazuje, ani to už nestačí).

2010/06
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz