sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuGalerie: Bering – vize zrozená z dobrodružství
Zařídila to příroda - dalo by se říct na adresu čisté a chladné krásy hodinek Bering. Jak se vzápětí dozvíme, vše se odehrálo na chladném a těžko dostupném severu, nejprve až na severním pólu a posléze v Dánsku, nejmenší ze skandinávských zemí, byť neležící na Skandinávském poloostrově.

Dánsko je země plná protikladů (často se zmiňuje vysoký podíl alkoholiků), krásná, chladná, rovinatá (nejvyšší bod země má nadmořskou výšku 171 metrů, ale hlavně rozkouskovaná na několik stovek malých i větších ostrovů, z nichž jen hrstka je celoročně obyvatelných, zhruba třetina obyvatel je vměstnána v Kodani a jejím okolí. A také s jediným sousedem – Německem na jihu. Těžko si tedy představit jiné místo, které by dalo vzniknout něčemu tak krystalicky čistému, nezatíženému stereotypy a dramaty, jako jsou hodinky Bering… Tak jako zde všechno probíhá tak nějak klidně a spořádaně, v jedné rovině a v obklopení vodou prakticky ze všech stran – takovou vyrovnaností působí i výrobky, které zde vznikají..obrázek k článkuPříloha: Luxus pro dámy
Luxus jako takový nemá jasně vytyčené mantinely, pro každého může znamenat něco jiného, přesto pro něj platí určitá pravidla, která opravňují o výrobku hovořit jako o luxusním.

Prvním měřítkem luxusního výrobku je kvalitní a vzácný materiál. Druhým pak dokonalé zpracovaní, řemeslné mistrovství, které je zárukou, že luxusní výrobek vydrží krásný hodně dlouho. Dalším kritériem je design, který z daného výrobku činí cosi výjimečného, unikátního, nezaměnitelného. Z těchto kritérií pak logicky vychází i fakt, že k renomé luxusu se většina firem dopracovala léty snažení, děděním znalostí a zkušeností z generace na generaci a pečlivým budováním respektovaného jména nebo značky..obrázek k článkuŠkolství: Súkromná SUŠ Hodruše Hámre
Exkurzia študentov v Zlatej Hute Trenčín

Študenti Súkromnej strednej umeleckej školy z Hodruše Hámrov (neďaleko Banskej Štiavnice) koncom apríla navštívili výrobné priestory spoločnosti Zlatá Huta a.s. Trenčín.
Z bezpečnostných dôvodov sa jej zúčastnili len 5-ti študenti z odboru „Výtvarné spracovanie kovov a drahých kameňov so zameraním Zlatník-klenotník“ a dvaja majstri odborného výcviku.

2011/06
www.sperkmoda.cz
hktdc.com