sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuMidora v Lipsku
Do největšího saského města se od nás jezdilo odedávna. Jednak za památkami, jednak za nákupy a v neposlední řadě za obchodem. Lipský veletrh Midora patří z pohledu obchodníků z České republiky k nejnavštěvovanějším. Důvodů je hned několik.

Jednak lipský region patří mezi průmyslově nejrychleji rostoucí nejen v samotném Německu, ale i v Evropě, navíc má vynikající umístění v samém srdci Německa a může se pochlubit vynikající infrastrukturou. A pamětníci, ale především historici by ještě dodali, že málokteré město má tak starou a bohatou výstavnickou činnost, sahající plných 600 let do minulosti. Současný výstavnický areál je ovšem moderní, s atraktivními interiéry a dobrými službami.obrázek k článkuThe Right Label
Kreativita bez hranic

Orianne Collins má jednu nespornou výhodu: k prezentaci svých šperků si docela dobře vystačí sama. Když elegantní chůzí kráčí po rudém koberci na filmovém festivalu v Cannes, snadno na sebe strhne pohledy všech přítomných. Je to krásná žena a nosí krásné šperky. Své vlastní.

Tvůrčí a obchodní talent se spojily v jedné osobě. Orianne Collins zvládá dokonale obojí. Navrhuje unikátní šperky, které ovšem evidentně nejsou pro každého, a nikterak se tím netají. Právě naopak. Považuje své šperky za svébytná umělecká díla, kterých nemohou existovat desítky ba stovky kopií. Proto se každý její návrh promítne do velmi omezeného originálu, v počtu tří až pěti kusů. A koupit si ho můžeme, snad kromě vrcholných společenských událostí a prestižních veletrhů, pouze prostřednictvím webových stránek značky.obrázek k článkuFolli Follie
Řecké značce Folli Follie patřil na veletrhu Baselworld nápadný stánek v Hall of Desires. Když jsem kolem expozice procházela, právě se tam odehrávalo setkání určené pro důležité obchodní partnery. Vlastníkem značky je Folli Follie Group, a to současně se značkou Links, která má sídlo v Londýně. Obě se soustřeďují na módní šperky, hodinky a jiné doplňky.

Folli Follie Group pečuje nejen o samotnou výrobu, ale i distribuci a prezentaci. Právě dobrá vizitka značek ve světě je jedním z klíčových cest, jak obstát ve složitém konkurenčním prostředí, kdy tradiční a dávno již etablované značky doplňují značky nové, z nichž mnohé využívají své obeznámenosti díky jiným výrobkům. Jinými slovy, kdo se „udělal“ na oblečení či různých módních doplňcích, dříve či později navrhne i své kolekce hodinek, jako výraz mimořádné kvality produkce. A z toho vychází i filozofie značky Folli Follie. Její hodinky mají zákazníka oslovit nejen kvalitní časomírou, ale i krásou, nápaditostí a stylovostí.obrázek k článkuTřicáté výročí hodinek s věčným kalendářem
Jules Audemars 30th Anniversary Perpetual Calendar

V roce 1978 uvedla hodinářská manufaktura Audemars Piguet první hodinky s věčným kalendářem, s ultratenkým strojkem a samonátahem, které ukazuje obr. 1. Tento výrobek vzbudil velkou senzaci na trhu náramkových hodinek technickou úrovní i vzhledem.

Dnes představují hodináři z Le Brassus jubilejní hodinky s věčným kalendářem v limitované čestné sérii 90 exemplářů, které vzhledem samozřejmě připomínají původní slavný výrobek, jsou však ještě doplněny technicky i esteticky (obr. 2). Samotný hodinový a kalendářový strojek včetně mechanismu samonátahu a s výškou pouhé 4 ?mm představuje vrchol miniaturizace.

2008/08
www.sperkmoda.cz
hktdc.com