sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuMidora v Lipsku
Do největšího saského města se od nás jezdilo odedávna. Jednak za památkami, jednak za nákupy a v neposlední řadě za obchodem. Lipský veletrh Midora patří z pohledu obchodníků z České republiky k nejnavštěvovanějším. Důvodů je hned několik.

Jednak lipský region patří mezi průmyslově nejrychleji rostoucí nejen v samotném Německu, ale i v Evropě, navíc má vynikající umístění v samém srdci Německa a může se pochlubit vynikající infrastrukturou. A pamětníci, ale především historici by ještě dodali, že málokteré město má tak starou a bohatou výstavnickou činnost, sahající plných 600 let do minulosti. Současný výstavnický areál je ovšem moderní, s atraktivními interiéry a dobrými službami.obrázek k článkuThe Right Label
Kreativita bez hranic

Orianne Collins má jednu nespornou výhodu: k prezentaci svých šperků si docela dobře vystačí sama. Když elegantní chůzí kráčí po rudém koberci na filmovém festivalu v Cannes, snadno na sebe strhne pohledy všech přítomných. Je to krásná žena a nosí krásné šperky. Své vlastní.

Tvůrčí a obchodní talent se spojily v jedné osobě. Orianne Collins zvládá dokonale obojí. Navrhuje unikátní šperky, které ovšem evidentně nejsou pro každého, a nikterak se tím netají. Právě naopak. Považuje své šperky za svébytná umělecká díla, kterých nemohou existovat desítky ba stovky kopií. Proto se každý její návrh promítne do velmi omezeného originálu, v počtu tří až pěti kusů. A koupit si ho můžeme, snad kromě vrcholných společenských událostí a prestižních veletrhů, pouze prostřednictvím webových stránek značky.obrázek k článkuFolli Follie
Řecké značce Folli Follie patřil na veletrhu Baselworld nápadný stánek v Hall of Desires. Když jsem kolem expozice procházela, právě se tam odehrávalo setkání určené pro důležité obchodní partnery. Vlastníkem značky je Folli Follie Group, a to současně se značkou Links, která má sídlo v Londýně. Obě se soustřeďují na módní šperky, hodinky a jiné doplňky.

Folli Follie Group pečuje nejen o samotnou výrobu, ale i distribuci a prezentaci. Právě dobrá vizitka značek ve světě je jedním z klíčových cest, jak obstát ve složitém konkurenčním prostředí, kdy tradiční a dávno již etablované značky doplňují značky nové, z nichž mnohé využívají své obeznámenosti díky jiným výrobkům. Jinými slovy, kdo se „udělal“ na oblečení či různých módních doplňcích, dříve či později navrhne i své kolekce hodinek, jako výraz mimořádné kvality produkce. A z toho vychází i filozofie značky Folli Follie. Její hodinky mají zákazníka oslovit nejen kvalitní časomírou, ale i krásou, nápaditostí a stylovostí.obrázek k článkuTřicáté výročí hodinek s věčným kalendářem
Jules Audemars 30th Anniversary Perpetual Calendar

V roce 1978 uvedla hodinářská manufaktura Audemars Piguet první hodinky s věčným kalendářem, s ultratenkým strojkem a samonátahem, které ukazuje obr. 1. Tento výrobek vzbudil velkou senzaci na trhu náramkových hodinek technickou úrovní i vzhledem.

Dnes představují hodináři z Le Brassus jubilejní hodinky s věčným kalendářem v limitované čestné sérii 90 exemplářů, které vzhledem samozřejmě připomínají původní slavný výrobek, jsou však ještě doplněny technicky i esteticky (obr. 2). Samotný hodinový a kalendářový strojek včetně mechanismu samonátahu a s výškou pouhé 4 ?mm představuje vrchol miniaturizace.

2008/08
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz