sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuDesign - SIM – od stříbra ke zlatu a platině
Pravidelný vystavovatel na mnichovské Inhorgentě měl letos k účasti o důvod víc – slaví totiž 30. výročí založení.

Šperkařská společnost SIM byla založena roku 1981 v bavorském Reichenbergu u Würzburgeru, byť se postupně rozvinula do úrovně mezinárodní firmy. Od originálních stříbrných šperků, které se vyznačovaly především výraznými geometrickými tvary, přešla ke šperkům zlatým a platinovým a tomu odpovídá dnešní nesmírně široká nabídka. Přesto nové kolekce pro letošní a částečně příští rok zase pracují převážně se stříbrem.
Výrazné změny v typu produkce se však nijak neodrazily v klíčovém mottu společnosti: „Celek je víc než soubor jednotlivých částí.“ Rozumějme filozofie, kdy je neustále třeba hledat nové směry a postupy, ale zároveň nescházet z linie, vymezené od samého počátku existence firmy. Tak aby šperky SIM byly pro zákazníka dobře čitelné, neopakovatelné a jedním slovem inspirativní.obrázek k článkuGalerie: Cuervo y Sobrinos
Havana 1882. Perla Karibiku, místo, kde se koncem 19. století setkávají intelektuálové, obchodníci, nemluvě o dobrodruzích a námořnících. Ostrov, kde čas má jiný rozměr, kde vládne jedinečná atmosféra… Tady na jaře 1882 Armando Rio y Cuervo začíná provozovat manufakturu na výrobu hodinek a šperků. Tak vzniká firma Cuervo y Sobrinos (Cuervo a synovci).

Brzy poté otevírá obchod La Casa na proslulé Avenida Quinta. Jak dokládají archivy, je to místo, kam chodívali Hamingway, Causo, Gable i Churchill a údajně dokonce Einstein. Ač různých profesí, spojovala je touha po jedinečnosti, eleganci a pomalejším běhu času - „El tempo lento“. Zároveň je firma svého času jedinou branou do Karibiku, kudy se dostávají prestižní švýcarské značky jako Rolex, Patek Philippe či Longines.
Podnik prosperuje a během 90. let 19. století otevírá další tři obchody v klíčových evropských metropolích. V době, kdy většina evropských producentů luxusních produktů směřuje na jiné kontinenty, Cuervo y Sobrinos nabírají opačný směr a úspěšně se etablují na starém kontinentě: ve Pforzheimu, odkud dovážejí vzácné materiály jako zlato a drahokamy, v srdci Paříže, na Rue Mezlay, místě, kde se rodí nejvíce luxusních šperků, a konečně v La Chaux-de Fonds ve Švýcarsku, městě zaslíbeném vysoké hodinařině.obrázek k článkuPříloha: Dárky nejen pro školáky
V čem se myšlení mladých nejvíce liší od světa dospělých? V pojetí roku. Zatímco pro dospělé končí rok posledního prosince, pro většinu mladých s posledním srpnem. A co hůř – 1. září málokomu rozjasní oči.

S koncem prázdnin taky odplavou do vzpomínek letní aktivity, dívky pomalu změní svůj outfit z letně rozevlátého do střídmě sešněrovaného, pestré korálky, náramky s roztomilými zvířátky, nejroztodivnější barevné doplňky nahradí módní šály a celkově vzato svět mladých trochu zšedne. Přesto všechno i podzim a zima nabízejí šperky a hodinky, které dokážou nadchnout, hodí se do školy stejně jako na diskotéku a hlavně – jsou dokonale cool. A to nemluvě o doplň-
cích, které možná pro řadu dívek budou znamenat vstup do světa dospělých – vždyť do tanečních už si opravdu nemohou vzít jen tak něco.

2011/08
www.sperkmoda.cz
hktdc.com