sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuDesign - SIM – od stříbra ke zlatu a platině
Pravidelný vystavovatel na mnichovské Inhorgentě měl letos k účasti o důvod víc – slaví totiž 30. výročí založení.

Šperkařská společnost SIM byla založena roku 1981 v bavorském Reichenbergu u Würzburgeru, byť se postupně rozvinula do úrovně mezinárodní firmy. Od originálních stříbrných šperků, které se vyznačovaly především výraznými geometrickými tvary, přešla ke šperkům zlatým a platinovým a tomu odpovídá dnešní nesmírně široká nabídka. Přesto nové kolekce pro letošní a částečně příští rok zase pracují převážně se stříbrem.
Výrazné změny v typu produkce se však nijak neodrazily v klíčovém mottu společnosti: „Celek je víc než soubor jednotlivých částí.“ Rozumějme filozofie, kdy je neustále třeba hledat nové směry a postupy, ale zároveň nescházet z linie, vymezené od samého počátku existence firmy. Tak aby šperky SIM byly pro zákazníka dobře čitelné, neopakovatelné a jedním slovem inspirativní.obrázek k článkuGalerie: Cuervo y Sobrinos
Havana 1882. Perla Karibiku, místo, kde se koncem 19. století setkávají intelektuálové, obchodníci, nemluvě o dobrodruzích a námořnících. Ostrov, kde čas má jiný rozměr, kde vládne jedinečná atmosféra… Tady na jaře 1882 Armando Rio y Cuervo začíná provozovat manufakturu na výrobu hodinek a šperků. Tak vzniká firma Cuervo y Sobrinos (Cuervo a synovci).

Brzy poté otevírá obchod La Casa na proslulé Avenida Quinta. Jak dokládají archivy, je to místo, kam chodívali Hamingway, Causo, Gable i Churchill a údajně dokonce Einstein. Ač různých profesí, spojovala je touha po jedinečnosti, eleganci a pomalejším běhu času - „El tempo lento“. Zároveň je firma svého času jedinou branou do Karibiku, kudy se dostávají prestižní švýcarské značky jako Rolex, Patek Philippe či Longines.
Podnik prosperuje a během 90. let 19. století otevírá další tři obchody v klíčových evropských metropolích. V době, kdy většina evropských producentů luxusních produktů směřuje na jiné kontinenty, Cuervo y Sobrinos nabírají opačný směr a úspěšně se etablují na starém kontinentě: ve Pforzheimu, odkud dovážejí vzácné materiály jako zlato a drahokamy, v srdci Paříže, na Rue Mezlay, místě, kde se rodí nejvíce luxusních šperků, a konečně v La Chaux-de Fonds ve Švýcarsku, městě zaslíbeném vysoké hodinařině.obrázek k článkuPříloha: Dárky nejen pro školáky
V čem se myšlení mladých nejvíce liší od světa dospělých? V pojetí roku. Zatímco pro dospělé končí rok posledního prosince, pro většinu mladých s posledním srpnem. A co hůř – 1. září málokomu rozjasní oči.

S koncem prázdnin taky odplavou do vzpomínek letní aktivity, dívky pomalu změní svůj outfit z letně rozevlátého do střídmě sešněrovaného, pestré korálky, náramky s roztomilými zvířátky, nejroztodivnější barevné doplňky nahradí módní šály a celkově vzato svět mladých trochu zšedne. Přesto všechno i podzim a zima nabízejí šperky a hodinky, které dokážou nadchnout, hodí se do školy stejně jako na diskotéku a hlavně – jsou dokonale cool. A to nemluvě o doplň-
cích, které možná pro řadu dívek budou znamenat vstup do světa dospělých – vždyť do tanečních už si opravdu nemohou vzít jen tak něco.

2011/08
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz