sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy: Hongkong hostí šperky a hodinky několikrát ročně
Hongkong je místem pro šperky a hodinky zaslíbeným a výstavní areál Hong Kong Convention & Exhibition Centre je opravdu velmi vytížený. Šperkům a hodinkám se zde věnují několikrát ročně napříč celým kalendářním rokem. Kromě mezinárodních oborových veletrhů se zde konají i akce zaměřené na šperky coby módní doplňky.

Pravidelně dvakrát ročně se v areálu koná oborový veletrh, jehož organizátorem je HKTDC, Hong Kong Trade Development Council (Hongkongská rada pro rozvoj obchodu), organizace pořádající v průběhu roku více než 30 obchodních veletrhů.obrázek k článkuDesign: Angela Hübel a její plastiky na ruku
Ano, řeč bude především o prstenech, které bývají označovány jako nejintimnější a zároveň nejdominantnější šperk vůbec. Angela Hübel to svou tvorbou jen potvrzuje: prsteny jsou ústředním tématem jejího zájmu, neboť jak sama říká, „nesou v sobě mimořádnou sílu prožitku, a jakmile si je navléknete na prst, rázem se stanou centrem pozornosti“.

Tím, že si prsten navlékneme na prst, stává se nejen exkluzivní ozdobou celé ruky, ale i přirozenou součástí lidského těla. A pak má prsten oproti jiným druhům šperku ještě jednu přednost: skýtá tolik možností pojetí, zpracování, tolik variabilních přístupů jako žádný jiný šperk. Přitom základ designu je vždy stejný: prsten se navléká na prst, musí tedy splňovat požadavek pohodlného nošení, nesmí příliš překážet, bránit v práci ruky a tlačit.obrázek k článkuGalerie: Oris – hodinky čtyř světů
TT3, ProDiver, Big Crown, Artelier, Regulateur... modely, které spojují kvalitativní parametry mechanických hodinek pověstných svým červeným rotorem a dynamickým a zároveň elegantním designem, propojeným s vyspělou hodinářskou technologií. To je značka Oris, která se prosadila ve světě motosportů, letectví, potápění a umění.

Společnost Oris začala psát svou historii před více než sto lety. Po celou dobu nezměnila své sídlo – je jím vesnice Hölstein poblíž Basileje. Sem roku 1904 zamířili Paul Cattin a Georges Christian, dva hodináři z LeLocle. Krátké a dobře zapamatovatelné jméno pro svou značku nehledali nikterak dlouho – jmenovala se tak místní říčka.obrázek k článkuHistorie: Breguet v Louvru
Marie-Antoinette, Ludvík XVIII., Napoleon I., pruský král Bedřich Vilém, ale i Rothschield, Alexandre Dumas, Winston Churchill... ti všichni a mnohé další slavné osobnosti ve své době vsadily na značku Breguet. Její historické hodinářské skvosty mohli zájemci zhlédnout od 25. 6. do 9. 7. 2009 v pařížském Louvru. A nikoli náhodou – značka se totiž v Paříži narodila.

Breguet je jednou z vůbec nestarších hodinářských značek na světě (dnes má sídlo ve Švýcarsku ve Vallée de Joux). Založena byla roku 1775 Abrahamem-Louis Breguetem, který bývá označován za jednoho z největších hodinářů všech dob. Je autorem řady technických vynálezů, které se v hodinkách používají dodnes, především tourbillonu (1790), mechanismu, který hodinky chrání před působením magnetického pole. Druhým vynálezem byl hodinářský vlásek, dnes nazývaný Breguetův vlásek. A to ještě zdaleka není celý výčet na svou i dnešní dobu převratných novinek – Breguetovi např. vděčíme i za vynález námořního chronometru se dvěma pérovníky.

2009/09
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz