sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy: Hongkong hostí šperky a hodinky několikrát ročně
Hongkong je místem pro šperky a hodinky zaslíbeným a výstavní areál Hong Kong Convention & Exhibition Centre je opravdu velmi vytížený. Šperkům a hodinkám se zde věnují několikrát ročně napříč celým kalendářním rokem. Kromě mezinárodních oborových veletrhů se zde konají i akce zaměřené na šperky coby módní doplňky.

Pravidelně dvakrát ročně se v areálu koná oborový veletrh, jehož organizátorem je HKTDC, Hong Kong Trade Development Council (Hongkongská rada pro rozvoj obchodu), organizace pořádající v průběhu roku více než 30 obchodních veletrhů.obrázek k článkuDesign: Angela Hübel a její plastiky na ruku
Ano, řeč bude především o prstenech, které bývají označovány jako nejintimnější a zároveň nejdominantnější šperk vůbec. Angela Hübel to svou tvorbou jen potvrzuje: prsteny jsou ústředním tématem jejího zájmu, neboť jak sama říká, „nesou v sobě mimořádnou sílu prožitku, a jakmile si je navléknete na prst, rázem se stanou centrem pozornosti“.

Tím, že si prsten navlékneme na prst, stává se nejen exkluzivní ozdobou celé ruky, ale i přirozenou součástí lidského těla. A pak má prsten oproti jiným druhům šperku ještě jednu přednost: skýtá tolik možností pojetí, zpracování, tolik variabilních přístupů jako žádný jiný šperk. Přitom základ designu je vždy stejný: prsten se navléká na prst, musí tedy splňovat požadavek pohodlného nošení, nesmí příliš překážet, bránit v práci ruky a tlačit.obrázek k článkuGalerie: Oris – hodinky čtyř světů
TT3, ProDiver, Big Crown, Artelier, Regulateur... modely, které spojují kvalitativní parametry mechanických hodinek pověstných svým červeným rotorem a dynamickým a zároveň elegantním designem, propojeným s vyspělou hodinářskou technologií. To je značka Oris, která se prosadila ve světě motosportů, letectví, potápění a umění.

Společnost Oris začala psát svou historii před více než sto lety. Po celou dobu nezměnila své sídlo – je jím vesnice Hölstein poblíž Basileje. Sem roku 1904 zamířili Paul Cattin a Georges Christian, dva hodináři z LeLocle. Krátké a dobře zapamatovatelné jméno pro svou značku nehledali nikterak dlouho – jmenovala se tak místní říčka.obrázek k článkuHistorie: Breguet v Louvru
Marie-Antoinette, Ludvík XVIII., Napoleon I., pruský král Bedřich Vilém, ale i Rothschield, Alexandre Dumas, Winston Churchill... ti všichni a mnohé další slavné osobnosti ve své době vsadily na značku Breguet. Její historické hodinářské skvosty mohli zájemci zhlédnout od 25. 6. do 9. 7. 2009 v pařížském Louvru. A nikoli náhodou – značka se totiž v Paříži narodila.

Breguet je jednou z vůbec nestarších hodinářských značek na světě (dnes má sídlo ve Švýcarsku ve Vallée de Joux). Založena byla roku 1775 Abrahamem-Louis Breguetem, který bývá označován za jednoho z největších hodinářů všech dob. Je autorem řady technických vynálezů, které se v hodinkách používají dodnes, především tourbillonu (1790), mechanismu, který hodinky chrání před působením magnetického pole. Druhým vynálezem byl hodinářský vlásek, dnes nazývaný Breguetův vlásek. A to ještě zdaleka není celý výčet na svou i dnešní dobu převratných novinek – Breguetovi např. vděčíme i za vynález námořního chronometru se dvěma pérovníky.

2009/09
www.sperkmoda.cz
hktdc.com