sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -567 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuTrendy: Hodiny & Klenoty 2009 – přehlídka šperků
Soliter a.s., Granát d.u.v. Turnov, Hejral Kov a šperkobrázek k článkuVýstavy: Hodiny & Klenoty 2009
Osmnáctý ročník mezinárodní specializované výstavy hodin, hodinek, zlatých a stříbrných šperků Hodiny & Klenoty se konal v termínu 30. září – 3. října 2009 v Průmyslovém paláci Výstaviště Incheba Expo Praha-Holešovice.

Střední hala patřila hodinám a hodinkám, Pravé křídlo šperkům a doprovodným komoditám, v Levé výstavní hale probíhal doprovodný program a místo zbylo i na několik expozic, především školských zařízení. Méně vystavovatelů oproti loňsku s sebou přineslo i menší návštěvnost, vzájemná provázanost vystavovatelů a odborné veřejnosti (neboť o tu jde vystavovatelům především) je zřejmá - čím méně je toho k vidění, tím méně lidí to přiláká. Na druhou stranu ti, kteří letos vystavovali, měli nabídku velmi zajímavou, rozhodně se jim nedá upřít snaha ukázat se v tom nejlepším světle. A proto především oni si zaslouží naši pozornost a uznání, neboť každý z nich se svým dílem zasloužil o to, že Hodiny & Klenoty „jedou dál“.obrázek k článkuGalerie: Alfex
Co model, to unikátní design, nezaměnitelný rukopis, funkcionalistický a vyvážený do posledního detailu. Takové jsou švýcarské hodinky Alfex.

Malá hodinářská manufaktura v Luganu, města patřícího do kantonu Ticino, vznikla před jedenašedesáti lety a s jejími základy jsou tak či onak spjata tři jména: Alfa Grosa, Ferdinand Gindraux a Paul Perlmutter. Záměr byl od samého začátku jasný - vyprofilovat se ve značku módních a zároveň sofistikovaných hodinek středního cenového segmentu. Znamenalo to především zahájit spolupráci s renomovanými designéry, kterým se vskutku brzy podařilo uvést na trh osobité modely. Jako inspirace ideálně posloužily myšlenky Bauhausu, unikátní výtvarné školy, která prosazovala těsné propojení řemesla a umění ve snaze dát výrobku jasnou tvář, ovšem pod podmínkou dokonalého fungování. Nezaměnitelný styl přinesl hodinkám Alfex celou řadu významných ocenění a samozřejmě i četnou klientelu, která oceňuje střízlivou eleganci a stylovost značky.obrázek k článkuVýstavy: Co nabídli hodináři
Začneme u známých značek. Hned u vchodu se představila firma 4pm, distributor módních značek jako například Axcent of Scandinavia, Mustang, Jet Set, na jehož stánku se to „hemžilo“ celebritami, které přilákaly pozornost běžných návštěvníků výstavy. Na stánku se zajímala o novinky miss Romana Pavelková, herec Mirek Šimůnek a modelka Dominika Mesarošová.

2009/10
www.sperkmoda.cz
hktdc.com