sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -507 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy: Inhorgenta Europe 2009
Žádné velké změny se pro příští rok na Inhorgentě Europe neočekávají, opět by se mělo naplnit šest výstavních hal, představujících plochu cca 64 500 m2. Brzké datum pasovalo mnichovský veletrh na klíčový barometr budoucího vývoje v hodinářství a zejména pak šperkařství. O změny se postarají novinky, které organizátor připravil pro zatraktivnění akce. Celý průběh pak zaštítí nosné téma – Design. Termín 19. – 22. 2. 2010.

Virtuální procházku výstavištěm začneme v hale C2. Jedinečná expozice „Design porcelánu“ a „Stříbrné objekty“ jistě vzbudí stejný zájem jako v antverpském muzeu Sterckhof. Jinak bude celá hala přebudovaná speciálně pro novou expozici Designer Avenue. Toť další počin na podporu ústředního tématu celého veletrhu, který ředitel veletrhu Armin Wittman vysvětlil následovně: „Zákazník má dnes nesmírně širokou nabídku šperků, proto se excelentní design stává rozhodující pro jeho výběr.“obrázek k článkuDesign: Bastian
Město Brémy na severu Německa má zvláštní výsadu: společně s Bremenhavenem tvoří nejmenší spolkovou zemi Německa, která nese jeho jméno- Svobodné hanzovní město Brémy. Vedle gotické radnice, dómu sv. Petra a univerzity tady najdeme i sídlo známé německé šperkařské společnosti Bastian.

Založena byla před 35 lety, což je doba tak akorát, aby se etablovala na domácím i světovém trhu a vytvořila si renomé dobře prosperující společnosti, která jde bez kompromisů za svým cílem, jenž si před lety vytýčila: vytvářet šperky kvalitní, sledující módní trendy a přitom nadčasové, za příznivé ceny a tedy dostupné široké klientele.obrázek k článkuPříloha: Investiční zlato
Doba přeje zlatu a investicím do něj. Historie už mnohokrát ukázala, že zlato pomáhá především v době finančních krizí, lidé se k němu uchylují nejvíce právě v těžkých dobách, kdy je zlato spolehlivou sázkou na jistotu, základní prostředek pro zachování hodnoty. Žádná místní vláda, měnová politika ani jiné ekonomické faktory světovou cenu zlata nedokážou ovlivnit, tím je dána jeho stabilita. Je to dá se říci celosvětová „měna“, se zlatem můžete obchodovat kdekoli na světě. Navíc cena zlata za posledních 5 let stoupla více než dvojnásobně a analytici předpokládají jeho další růst. V současné době se zlato už nějakou dobu pohybuje nad hranicí 800 eur a 1000 USD za trojskou unci.

2009/12
www.sperkmoda.cz
hktdc.com