sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za 39 dní
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - Viennatime & Diamond Vienna
Výstava hodinářských skvostů Viennatime se letos poprvé rozrostla o šperkařskou sekci. Vše se událo od 11. do 13. listopadu v Muzeu užitého umění ve Vídni (MAK) a není pochyb, že se tak zrodil dost možná nový veletrh hodinek a šperků.

Hodinkami tedy všechno začalo, a to už v roce 2001, kdy se výstava konala poprvé, tehdy ještě v Palais Palffy. Od té doby se rok co rok zvedala návstěvnost až na úctyhodné loňské číslo 11 000. Od nové šperkařské expozice si organizátoři slibovali především ještě vyšší počet návštěvníků a samozřejmě i větší rozmanitost vystavených exponátů.obrázek k článkuGalerie - Ronda
Švýcarskou značku Ronda máme spojenu s různými elektronickými hodinovými strojky, proto možná překvapí, že svou činnost zahájila mnohem dřív, než nastala tzv. quartzová revoluce. Její základní kámen byl položen v roce 1946 a letos tedy firma slaví 65. narozeniny.

V hodinářském průmyslu sehrálo její založení doslova průkopnickou roli. Jejím zakladatelem je William Mosset a za sídlo firmy si zvolil švýcarské město Lansen, kde firma sídlí dodnes. Nicméně samotný vývoj a výrobu najdeme na celkem třech kontinentech, především však v Asii.obrázek k článkuDesign - Yana Nesper
Přijměte pozvání to tajemného světa perel, v nichž se snoubí krása s těžko postihnutelnou hrou barev vzniklých v temných vodních hlubinách. Vznešenost je předurčila do exkluzivních šperků, do sousedství jim dala zářivé diamanty a to všechno zarámovala zlatem. Vítejte ve firmě Heinz Nesper.

Rok 1970 byl pro Heinze Nespera klíčový. Rozhodnut založit vlastní firmu na prodej perel všeho druhu nenechal nic náhodě a zamířil do Asie, kde se na farmách pěstovaly kultivované perly. V roce 1993 se k němu přidal syn Frank, dozvěděl se o perlách vše potřebné na jedné japonské farmě u námořnického institutu a od té doby vedou firmu společně. Třetím se jménem Nesper je Yana, Frankova manželka a dnes především designérka vlastních šperkových kolekcí. A právě o nich bude řeč především.

2011/12
www.sperkmoda.cz
hodinyaklenoty.cz