sperkmoda.cz
    nové číslo vyjde za -483 dnů
Aktuální číslo
Novinky
Tiráž
Archiv
Názory
Kdy vycházíme
Předplatné
Galerie
PROFESNÍ KONTAKTY
PŘEHLED NOREM
CENY Au, Ag, Pt, Pd
BURZA ČTENÁŘŮ
VELETRHY
MEDIA KIT

obrázek k článkuVýstavy - Viennatime & Diamond Vienna
Výstava hodinářských skvostů Viennatime se letos poprvé rozrostla o šperkařskou sekci. Vše se událo od 11. do 13. listopadu v Muzeu užitého umění ve Vídni (MAK) a není pochyb, že se tak zrodil dost možná nový veletrh hodinek a šperků.

Hodinkami tedy všechno začalo, a to už v roce 2001, kdy se výstava konala poprvé, tehdy ještě v Palais Palffy. Od té doby se rok co rok zvedala návstěvnost až na úctyhodné loňské číslo 11 000. Od nové šperkařské expozice si organizátoři slibovali především ještě vyšší počet návštěvníků a samozřejmě i větší rozmanitost vystavených exponátů.obrázek k článkuGalerie - Ronda
Švýcarskou značku Ronda máme spojenu s různými elektronickými hodinovými strojky, proto možná překvapí, že svou činnost zahájila mnohem dřív, než nastala tzv. quartzová revoluce. Její základní kámen byl položen v roce 1946 a letos tedy firma slaví 65. narozeniny.

V hodinářském průmyslu sehrálo její založení doslova průkopnickou roli. Jejím zakladatelem je William Mosset a za sídlo firmy si zvolil švýcarské město Lansen, kde firma sídlí dodnes. Nicméně samotný vývoj a výrobu najdeme na celkem třech kontinentech, především však v Asii.obrázek k článkuDesign - Yana Nesper
Přijměte pozvání to tajemného světa perel, v nichž se snoubí krása s těžko postihnutelnou hrou barev vzniklých v temných vodních hlubinách. Vznešenost je předurčila do exkluzivních šperků, do sousedství jim dala zářivé diamanty a to všechno zarámovala zlatem. Vítejte ve firmě Heinz Nesper.

Rok 1970 byl pro Heinze Nespera klíčový. Rozhodnut založit vlastní firmu na prodej perel všeho druhu nenechal nic náhodě a zamířil do Asie, kde se na farmách pěstovaly kultivované perly. V roce 1993 se k němu přidal syn Frank, dozvěděl se o perlách vše potřebné na jedné japonské farmě u námořnického institutu a od té doby vedou firmu společně. Třetím se jménem Nesper je Yana, Frankova manželka a dnes především designérka vlastních šperkových kolekcí. A právě o nich bude řeč především.

2011/12
www.sperkmoda.cz
hktdc.com